![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4172267
*
nr 417 2267
Spegel
150x95 (nyprod.)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 14:28:44
1
350 kr
11/6 14:15:13
2
350 kr
11/6 14:16:08
2
400 kr
11/6 14:55:09
3
500 kr
12/6 00:06:06
4
500 kr
12/6 00:06:34
4
600 kr
12/6 12:35:25
5
1.200 kr
12/6 13:14:53
3
1.000 kr
12/6 13:15:45
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 417 2267
Spegel
150x95 (nyprod.)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/6 14:28:44 | 1 | 350 kr |
11/6 14:15:13 | 2 | 350 kr |
11/6 14:16:08 | 2 | 400 kr |
11/6 14:55:09 | 3 | 500 kr |
12/6 00:06:06 | 4 | 500 kr |
12/6 00:06:34 | 4 | 600 kr |
12/6 12:35:25 | 5 | 1.200 kr |
12/6 13:14:53 | 3 | 1.000 kr |
12/6 13:15:45 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53